Výkřiky do tmy

Ztracená generace

27. března 2015 v 20:38 | Illandris
Docela mi trvalo ze sebe tento článek vypotit, ale holt s upadající blogosférou (čehož se mimochodem tento článek týká) upadá i moje znalost všeho, co se týká vedení blogu. Když se nad tím tak zamyslím, tak jsem před pár lety s blogem svedla skoro až zázračné věci. Dokonce jsem trošku ovládala i html kódy, zatímco dneska je to pro mě spíš nadávka. Ale teď už dost o mém zaniklém umění. Tenhle článek je hlavně o projektu Ztracená generace, který vznikl úplnou náhodou poté, co si pár blogerek trochu zavzpomínalo na zlaté časy.


Vánoční knižní výzva

25. listopadu 2012 v 17:53 | Illandris

Opět jsem se rozhodla zapojit do další knižní výzvy. Už se jich zúčastňuju pravidelně a od léta tu zatím ještě žádná nebyla. Zrovna tuhle pořádá Niklaus. Dala jsem si limit 8 knih, což bych snad mohla zvládnout, protože poslední dobou čtu jako o závod. Je to sice divný vzhledem k tomu, že mám každej den školu, ale zase na druhou stranu toho dost přečtu v metru, protože do školy dojíždím fakt dlouho. Teď se sice blíží zápočty a zase to děsný učení, ale výzva je do Vánoc a já o Vánocím stejně dělám velký prd. Třeba loni jsem se zmohla jen na to, abych napsala čtyřstránkovou seminárku. Jinak jsem celý prázniny projedla a proválela:D

Zpěvavé léto

21. června 2012 v 22:54 | Illandris

Je tu další čtecí akce, kterou pořádá Syki, do které jsem se rozhodla zapojit. Sice trochu opožděně, ale dřív prostě nebyl čas. Teď už mi v podstatě začaly prázdniny, když nepočítám měsíční praxi, na kterou odjíždím už v pondělí. To teda prázdniny moc nebudou, ale aspoň se už nemusím drtit na zkoušky a snad budu mít konečně čas na čtení. Moc velkej limit jsem si nedala, ale tím spíš se mi ho možná povede splnit:)

Vánoční putování

3. prosince 2011 v 23:48 | Illandris

Vypadá to, že jsem se asi zbláznila, ale opět jsem se přihlásila do další akce u Syki a Abyss. Strašně mě to baví a navíc mě to nutí číst taky normální knihy a ne jenom učebnice:) Na svém seznamu mám strašně knih, které si chci přečíst, a díky tomuto se k nim dostanu:)
Tentokrát budu putovat za kouzelnou postavičkou, která mi splní přání, a já si vybrala trpasličího dědečka ze Švédska. Nikdy jsem o něm neslyšela, ale doufám, že mi přání splní, když k němu zvládnu docestovat:D

Děsivé čtení

23. října 2011 v 15:28 | Illandris

Opět přicházím s další čtenářskou akcí, kterou pořádají Syki a Abyss. Vzhledem k tomu, že předchozí Letní čtení jsem úspěšně dokončila a docestovala až do Argentiny, rozhodla jsem se zkusit to i podruhé. Tentokrát jsem si ale vybrala mnohem menší cíl, přeci jenom nemůžu celé dny jen číst a číst, navíc na to mám jen měsíc. Takže se nejspíš podívám do Drákulovy Transylvánie, k čemuž musím přečíst 6 knih. Původně jsem chtěla jen 4 knihy a českou Kostnici, ale tam už jsem byla:)

Letní čtení (aneb cestujeme s knihami)

3. července 2011 v 16:42 | Illandris
Zdravím,
včera večer jsem se po týdnu stráveném na chatě vrátila domů a objevila tenhle úžasný projekt u Abyss. A protože strašně ráda čtu (kdo ne?), tak jsem se rozhodla také zapojit. Osobně si myslím, že když už se nemusím učit - což mi vždycky zabralo nejvíc času - tak jsem schopná toho přečíst celkem dost. Původně jsem si chtěla sebevědomě troufnout na Austrálii, ale nakonec jsem se rozhodla pro Ameriku, konkrétně asi pro Argentinu. Co já vím, třeba se nakonec do tý Austrálie dostanu, ale nechtěla jsem se zbytečně přeceňovat, protože jsem značně líný tvor a jak se znám, určitě by mi to díky tomu uteklo:)

Blog už zase šílí

9. dubna 2009 v 23:17 | Illandris
K tomuhle už jsem se prostě musela vyjádřit. Určitě už jste si toho taky všimli nebo to je zase jen u mě, vážně nevím. Jak už jsem psala v nadpisu, blog se asi zase rozhodl udělat nějakou novinku a díky tomu mám všechno celý překopaný. Nejen, že se mi na mém grafickém blogu zmenšilo písmo v menu na mikroskopické, ale taky se mi všude smazaly obrázkové odkazy, takže teď už z nich jsou jenom obyčejný obrázky. To, že jsem se s tím dělala bylo úplně na hov.... protože teď abych to udělala celý znova. Grr
Ještě ke všemu je stránka celá posunutá a horní menu nesedí. Vážně bych do toho nejradši kopla!
Až se to spraví, tak možná přidám další kapitolu k VHO, kterou mám už skoro napsanou, ale do té doby nepřidám nic. Nemám na to vůbec chuť.


Problémy

18. září 2008 v 17:11 | Illandris
Já už prostě z toho blogu nemůžu. Nový design se mi sice docela líbí, ale jsou s tím jenom potíže. Nejen, že jsem se ze začátku nemohla na blog ani dostat, ale teď se mi tam automaticky zpřehazuje nastavení profilu, okrajů nebo stránky.

Mé kouzelné já

10. listopadu 2007 v 22:24 | Illandris
~Střípky z utajované osobnosti šílené majitelky tohoto blogu~


• Na první dojem není vůbec sympatická. Na cizí lidi se dívá s odstupem. Když mluví, je šíleně hlučná. Je až nebezpečně upřímná, slova jí létají z pusy, aniž by o nich přemýšlela. Později svých výroků většinou lituje. Zakomplexovaná s velice nízkým sebevědomím. Líná a neschopna přinutit se k učení. Heslo: když nemusí, tak nedělá. Často trpí nekontrolovatelnými záchvaty smíchu a ani sama neví, jaký k tomu měla důvod. Vyhýbá se hádkám, raději vždy vyklidí pole. Nepotřebuje mít pokaždé pravdu. Aby se s nikým nemusela dohadovat, vždy řekne, že měl pravdu ten druhý. Pořád si na všechno stěžuje, s ničím není spokojená. Všechno musí mít ťip ťop, jinak to prostě dělá tak dlouho, dokud to takové není. Radši bude sedět doma na zadku, než aby se někam vnucovala. Často chodí pozdě. Své spory s lidmi by nejraději řešila fackou nebo pořádným kopancem. Jedinou věcí, se kterou je na sobě spokojená, jsou oči a vlasy. Nad vším stále přemýšlí. Nerada prohrává, ale jelikož se to děje často, je na to zvyklá.

• Miluje ledovou kávu, kofolu, marmelády, med, čokoládu, všechny druhy bombónů, hermelín, chipsy a müsli. Je závislá na čaji s mlékem, i když jí všichni říkají, že je odporný míchat ty dvě věci dohromady. Je schopná jíst ještě ve dvě ráno. Každý den ponocuje, přestože ráno vstává. Ráda se prochází po lese, ráda sbírá houby, ačkoli je moc nejí. Fascinuje ji příroda, proto pořád kolem ní poletuje s foťákem. Ráda sportuje. Zbožňuje košile všeho druhu. Ráda se dívá na filmy, na které je dost nenáročná, seriály a všechny Cimrmanovy hry, které umí nazpaměť. Ráda čte fantasy literaturu, dobrodružné romány, nepohrdne dokonce ani "povinnou" literaturou. Chtěla studovat zubařinu, ale teď je "zatím" spokojená tam, kde je. Má ráda Prahu, avšak často prchá pryč, hlavně na chatu. Ráda skotačí ve vodě, jezdí na kole nebo na běžkách. Má ráda domácí mazlíčky, kromě psů. Ráda peče, kreslí a píše naivní příběhy.

• Nemá ráda psy, protože se jich bojí. Štítí se pavouků a vůbec všech hmyzáků. Má panickou hrůzu ze sršňů. Nenávidí jezení ryb, vnitřností, tlustého masa, grilované zeleniny nebo klobás. Nemá ráda vanilkovou a karamelovou zmrzlinu. Nejí vanilkový pudink. Jako přílohu nevyhledává brambory. Nerada cestuje vlakem a metrem. Pokud to jde, vyhýbá se jim. Nesnáší své nehty, pleť, nohy a ruce. Nerada chodí po obchodních domech, nerada nakupuje. Rozčilují ji uřvané a nevychované malé děti. Nemá ráda "vystajlované" lidi se vším umělým. Nenávidí silácké kecy, mluvu dnešních teenagerů a především psaní do oka bijících, pravopisných chyb. Potrpí si na háčky a čárky v esemeskách. Nemá ráda namyšlené barbíny. Nesnáší růžovou. Nemá ráda, když někdo krásný český jazyk prokládá různými poloanglickými slovíčky (plsky, lovískovat a podobné slátaniny). Matematika a fyzika jsou pro ni nepochopitelné předměty. Nenávidí kouření. Je alergická na pyl, trávy, ovoce, prach, staré knihy, peří a hlavně na spoustu chlapů.
 
 

Reklama