Čarovné hvozdy

15. kapitola - Nynin příběh

9. června 2015 v 0:12 | Illandris
Čarovné hvozdy
Tuhle kapitolu mám napsanou už nějakou dobu, ale pořád jsem se neměla k tomu, abych ji zveřejnila. Neustále jsem ji přepisovala, ale pořád jsem s ní nějak nebyla spokojená. Zrovna včera jsem dělala nějaké úpravy a už jsem si řekla, že se na to vyprdnu. Lepší to už asi nebude. Úplně původně jsem si představovala, že bude kapitola jiná, ale už jsem měla dost těch tajemství, ze kterých stejně každý většinu uhodne už u druhé kapitoly. Děj mám teď na dlouhou dobu vymyšlený, tak budu doufat, že tu povídku dopíšu dřív než za rok.

14. kapitola - Vodopád překvapení

29. března 2015 v 21:33 | Illandris
Čarovné hvozdy
Že já to ale poslední dobou jedu. Je to zvláštní, ale opravdu asi zrovna přišlo období, kdy mě zase blog baví. Snad to vydrží co nejdéle, ale mám něco promyšleno, tak uvidím:)
Jinak ke kapitole, z určitého důvodu je to zatím snad moje nejoblíbenejší kapitola. Psala se úplně sama. Tím sice moje zásoba zase končí, ale doufejme, že brzy přijde inspirace. Mimochodem, kapitola je asi moc dlouhá nebo co, takže mi ji blog odmítl zveřejnit tak, aby byly jednotlivé odstavce oddělené mezerou. Lépe se to čte, ale blog je prostě blog:)

13. kapitola - Za svitu měsíce

7. března 2015 v 16:12 | Illandris
Čarovné hvozdy
Nečekaně brzo další kapitola ke hvozdům. Teď by jich pár mělo odsýpat rychleji než před tím, kdy jsem zveřejňovala jednu zhruba za půl roku. V téhle kapitole se neděje nic tak závratného, spíš se tak připravuje půda pro kapitoly další. Ty už budou co se týče zvratů o něco lepší:) Hlavně abych s tou aktivitou neusnula na vavřínech:)12. kapitola - Severní země

3. března 2015 v 22:16 | Illandris
Čarovné hvozdy
Ano, ještě jsem to nezabalila, i když jsem si často říkala, jestli mě tenhle blog vlastně vůbec těší. Dlouho jsem po něm ani nevzdechla, dokonce jsem vůbec nevnímala, že ho mám. Měla jsem spoustu starostí se státnicema, který trvaly skoro půl roku, a po státnicích jsem nějak nebyla schopná vrátit se do těch kolejí. Ale byla by škoda blog zrušit, když ho mám už několik let. Pořád píšu, i když už spíš jenom do šuplíku, ale to, co tu mám rozdělané, bych ráda dokončila. Na psaní téhle povídky je vždycky potřeba nějaká inspirace, která nechodí zrovna ve chvíli, kdy bych měla na psaní čas. Kupodivu se ale přece jenom nějaká našla, takže mám v zásobě trochu kapitol dopředu a alespoň rozvrženo, co bude v těch dalších. Postupně je sem všechny naházím, nějak rychleji po sobě, abych to měla z krku.

11. kapitola - Nečekaná pomoc

17. května 2014 v 23:03 | Illandris
Čarovné hvozdy
Po dlouhé době zase nová kapitola k Čarovným hvozdům. Dlouho se tu nic nedělo, nic jsem nepsala ani nepřidávala, ale tak nějak není čas a chuť. Školy mám momentálně až nad hlavu, i když to tak zatím vůbec nevypadá, ale ono to na mě za chvíli všechno spadne. Teď jsem se potřebovala trochu odreagovat, tak jsem si sedla k téhle povídce a napsala ji v rekordním čase. Nějak mě to chytlo a psala jsem a psala, až jsem kapitolu dopsala. Zajímavý. Konečně jsem se v povídce pohnula trochu dopředu. Hrdinové se sice pořád plácají na stejném místě, ale už je tam náznak, co bude dál:)

10. kapitola - Zloděj

25. ledna 2014 v 19:28 | Illandris
Čarovné hvozdy
Další kapitola ke Hvozdům. Psaní téhle povídky mě zase docela chytlo, takže to najednou jelo jako po drátkách. K tomuhle to vždycky chce nějakou inspiraci a tu mám momentálně velkou, tak bych si snad mohla napsat nějaké kapitoly do pořadí. Teď mi totiž začíná zkouškové, takže ve psaní bude určitě útlum.
9. kapitola - Neznámý střelec

29. listopadu 2013 v 15:55 | Illandris
Čarovné hvozdy
Další kapitola ke Hvozdům. Trvalo mi zase dlouho, než jsem se ke psaní dokopala, ale když už jsem si k tomu sedla, překvapilo mě, jak rychle jsem s ní byla hotová. Prakticky jsem se od toho vůbec nezvedla, až když bylo dopsáno. Jo, to když si před tím člověk detailně promyslí, co by tam mělo bejt, tak to jde samo.
Z téhle kapitoly už je asi jasný, jakej je Will trouba, ale to je schválně, protože jsem to tak prostě chtěla. Aby úplně všichni věděli o tom rádoby tajemství, jenom on ne;)

8. kapitola - Princ Liam

19. září 2013 v 13:51 | Illandris
Čarovné hvozdy
Tak jsem se překonala a vyčarovala další kapitolu dřív než za půl roku. Kupodivu šlo psaní tak nějak samo. Jindy mi trvá, než kapitolu dokončím, teď jsem ale byla hotová v rekordním čase. V téhle kapitole se ale narozdíl od těch minulých nic moc neděje. Je taková spíš povídací, ale zase takhle jsem ji plánovala no.
Jinak pořád na mě čekají fotky z Korsiky, kde jsem byla před pár týdny. Nějak se nemám k tomu, abych některé z nich vybrala, zmenšila a zveřejnila tady. Na tohle jsem už vážně líná, ale tak snad se dokopu. A bylo by to i snějakým menším povídáním, protože jsme tam zažili hodně vtipných momentů:)

7. kapitola - Slabé místo

8. srpna 2013 v 23:22 | Illandris
Čarovné hvozdy
Tak jsem se konečně dokopala k dopsání další kapitoly k Čarovným hvozdům. Rozepsaná byla asi tak od května, ale stačilo k tomu připsat jenom odstaveček. Netušila jsem, že to může bejt taková fuška. Když jsem dostala psací náladu a sedla si k tomu, najednou mi došly všechny slova a já jenom tupě zírala na rozepsanej text. Potom jsem si začala projíždět různé pasáže z předchozích kapitol a nikam se pochopitelně nedostala. Nesnáším tyhlety zasekávací místa.
Jinak tyhle vedra už mě ubíjejí. Při praxi ze mě úplně leje, a když pak přijdu z oddělení dolů, mám totálně propocený oblečení, který se na mě lepí. Dneska jsem potřebovala zvednout nohu a opřít si ji o zábradlí, ale jak jsem měla ty kalhoty přilepený, tak mi málem prdly. Pak jsem přišla k větráku, aby na mě trošku foukal studenej vzduch, a tak mě z toho rozbolela hlava, že jsem se musela vzdálit. Fakt sranda:)

6. kapitola - Divoká plavba

22. ledna 2013 v 0:12 | Illandris
Takže tentokrát ne po roce, ale po pár měsících přidávám další kapitolu k téhle povídce. Psala se mi celkem dobře a dokonce byla i rychle hotová. Já když už se dokopu ke psaní, tak to najednou jde a inspirace se objeví překvapivě sama. Hodně mi pomáhá, když si před tím zhruba rozvrhnu, co v kapitole bude. Vetšinou nikdy nepíšu jen tak na slepo. Doufám, že tuhle povídku brzy dopíšu, snad to teď půjde rychleji, když mám rozplánovaných několik kapitol dopředu. Teď mě ale čekají zkoušky, takže s aktivitou to nebude dobrý. Stačí, že jsem si půjčila snad šest knih a nějak je nestíhám číst. Jestli je budu muset vrátit, aniž bych je dočetla, tak se zblázním.

5. kapitola - Nebezpečná cesta

28. září 2012 v 2:22 | Illandris
Tak se mi konečně povedlo dopsat kapitolu k téhle povídce. Poslední byla zveřejněna před rokem, takže to je ode mě fakt výkon. Teď ale momentálně nemám co přidávat, tak proto jsem se asi pustila do tohohle. Jak už jsem psala, nemám ráda nedokončené povídky a tuhle rozhodně dokončit chci. To se ale asi budu muset polepšit a ne přidávat jednu kapitolu za rok. Myslela jsem si, že přes prázdniny budu psát jako divá, ale nenapsala jsem skoro nic. Jsem prostě lenoch a svádím to na nedostatek inspirace. A přitom mě psaní baví, tak nechápu, proč se nedokážu dokopat.
No nic, už radši končím, protože momentálně nejsem ve stavu, kdy bych byla schopná se tu rozepisovat, protože na ten text sotva zaostřím. Tak dobrou:)

4. kapitola - Záchranná mise

9. srpna 2011 v 19:29 | Illandris
Poslední kapitola, kterou jsem ještě měla ve složce. Byla poměrně dlouhou dobu nedopsaná, ale mě se ji nedávno povedlo dokončit. Teď už k téhle povídce nemám vůbec nic a to se mi ani trochu nelíbí. Při mojí lenosti se mi určitě nebude chtít psát. Když se do toho ale zase dostanu, tak mě psaní hrozně baví. Rozhodně to nechci nechat nedokončené, nemám ráda nedokončené povídky, takže se budu snažit:)
Mimochodem, zajímalo by mě, co to zase vymysleli s vkládáním obrázků. Když chci, aby text obrázek obtékal, nalepí se těsně na něj a to se mi tak strašně nelíbí. Vymyslela jsem sice způsob, jak v tom blog oblbnout, ale to asi dlouho nevydrží. Fakt mám někdy těch jejich nápadů plný zuby.

3. kapitola - Útěk

19. června 2011 v 15:31 | Illandris
Dneska mi už oficiálně začaly prázdniny, takže jsem se rozhodla opět něco zveřejnit. Padlo to na povídku Čarovné hvozdy, protože mám v záloze ještě jednu kapitolu, která už je ale relativně nová. Oproti dvěma předchozím jsem ji napsala asi před půl rokem. Překvapivě jsem s ní docela spokojená, celkem mě bavilo ji psát. Je taková trochu akční, takže snad nebude nudná:)
Jinak k téhle povídce už mám jen tak polovinu čtvrté kapitoly, takže se ještě uvidí, jestli budu mít chuť dál psát:)

2. kapitola - Vyslýchání

31. května 2011 v 21:08 | Illandris
Tak po delší době přicházím zase s touto povídkou. Kapitolu už mám ve složce zastrčenou více než rok, takže už byl čas na zveřejnění. Vážně nevím, jestli povídku někdy dopíšu. Její psaní mi jde jen když mám inspiraci. To znamená, že musím zrovna číst nějakou dobrou fantasy a teď bohužel nečtu nic, protože se musím učit:( Fakt se strašně těším na prázdniny, až si budu moct číst cokoli, protože mám na seznamu asi deset knih, který si chci půjčit:)


1. kapitola - Zrada

28. února 2011 v 22:36 | Illandris
Tahle povídka už mi smrdí ve složce pěkně dlouho. Rozepsala jsem ji už strašně dávno, možná je to i několik let. Nejdřív byla napsaná na nějakém usmoleném papíru, před pár měsíci jsem ji konečně přepsala a upravila. Celkem mi text vyšel na dvě kratší kapitoly. To je zatím vše, co k tomu mám, nevím, jestli to někdy dopíšu. Chtěla bych, ale musela bych se do toho nějak dostat.
Takže tady je první kapitola, zveřejňuji ji jen proto, že nemám ráda věci, které někde zbytečně leží. Jinak nevím, jaké to je, protože je kapitola opravdu celkem stará, takže to asi bude nic moc. Nevím... v tý době se mi to celkem líbilo:)
 
 

Reklama
Reklama