John Green - Příliš mnoho Kateřin

3. ledna 2016 v 18:32 | Illandris |  John Green
Colin byl odjakživa mimořádně chytrý. Jenže pomůže mu genialita k tomu, aby se dočkal štěstí v lásce? Zatím všechny Kateřiny se s ním rozešly. Snad by měl na Shakespeara radši zapomenout?!
Je léto a Collinovi skončila škola. Už zase je sám a bolí to. Ale třeba je to taky úžasná příležitost. Možná by měl vzít život do svých rukou a vyrazit na prázdninovou cestu...

Příliš mnoho KateřinAn Abundance of KatherinesZatím se mi líbily všechny knihy, které jsem dosud od Johna Greena četla. Řadila jsem se tedy spíše do té druhé skupinky lidí, kteří mají jeho knihy rádi. Tak nějak jsem si říkala, že všechno od něj bude pecka, ale jak už to tak bývá, trochu jsem se spletla. Ne, že by Kateřiny byly úplně špatné, ale prostě mě to nebavilo tolik, jako třeba Hvězdy nebo Aljaška.

Co mi vadilo, to bylo to, že se skoro až do konce nic nedělo. Docela jsem se nudila a měla jsem problém během čtení udržet pozornost. Tohle je zrovna kniha, která se dá v klidu přečíst během jízdy vlakem na trase Praha - Ostrava, ale já to nezvládla. A to jsem tu trasu jela nejméně dvakrát.

Naopak se mi líbilo, že byla kniha docela ujetá. Přeci jen tu máme kluka, který je posedlý Kateřinami a už osmnáct Kateřin ho odkoplo. Jedna dokonce dvakrát. To samo o sobě mi přišlo zajímavé, stejně jako různé drobné poznámky pod čarou od autora, které byly docela vtipné. Přežila jsem i ty matematické věci, i když matiku nesnáším. V podstatě mě to ale začalo bavit až na konci, kde se konečně něco dělo. Je škoda, že to nebylo zajímavější po celou dobu, protože základ to mělo dobrý.

S čím jsem měla největší problém, to byl hlavní hrdina Colin. Připadalo mi, že pořád jen fňukal, že chce něco v životě dokázat, a že na to nemá. Že už není nadané dítě a tak dále. Neuvěřitelně mě to rozčilovalo a vůbec jsem se nedivila, že mu poslední Kateřina dala kopačky.
Jeho nejlepší kamarád Hassan byl naopak skvělý. Na nic si nestěžoval a všechno bral s humorem. Taky Lindsey byla docela sympatická. Tihle dva Colina celou dobou usměrňovali, takže ke konci už nebyl tak na facku.

Kateřiny hodnotím jako průměr, protože to mělo své mouchy, ale na druhou stranu tam některé věci byly celkem fajn.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama