Stacey Kade - Čekání na zázrak (Mezi nebem a zemí, #3)

10. prosince 2015 v 13:25 | Illandris |  Stacey Kade
Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily "Ally" Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will - na kterém jí záleží víc, než by chtěla - si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit...

Čekání na zázrak (Mezi nebem a zemí, #3)Body & Soul (The Ghost and the Goth, #3)Mezi nebem a zemí byla opravdu moc příjemná série. Zábavná, čtivá, a přestože k ní mám spoustu výhrad, nelituju, že jsem se do ní pustila. Za nejlepší díl považuju asi ten první, protože ten mě bavil ze všech nejvíc. U dalších dílů se mi nelíbilo, jakým směrem se děj ubíral a také to, jak to celé nakonec skončilo. Tenhle konec jsem přesně nechtěla, proto jsem z posledního dílu byla lehce zklamaná. A to ani nemluvím o tom, že tohle je bohužel další z té naprosté většiny sérií, kde se hrdinové zmůžou tak akorát na pusu někde v křoví.

Co se týče děje, tak ten mě, jak už jsem psala, trochu zklamal. Už minule se mi nelíbilo, že Alona skončila v těle Lily, což byla jedna z kamarádek Willa. Ne že bych neměla ráda, když se duše nastěhuje do nějakého jiného těla, ostatně v Hostiteli mi to vůbec nevadilo, protože tam šlo na konci o tělo úplně někoho neznámého. Tady šlo ale o někoho, koho jsme dobře znali, i Will tu osobu dobře znal. A mě prostě vadilo, že Alona byla zrovna v tomhle těle. Že zrovna tohohle těla se Will dotýkal a tak dále. Přišlo mi to prostě divné.

Nicméně i tak kniha nepostrádala čtivost, za což opět mohly Aloniny hlášky a jiskření mezi ní a Willem. Na můj vkus tu měli strašně málo společných momentů, očekávala bych jich víc.
Kromě Willa a Alony tu přibyly nějaké nové postavy jako třeba Malachiáš a jeho sestra. Malachiáš mi připadal docela v pohodě, zato jeho sestra (za boha si nemůžu vzpomenout na její jméno) se chovala jako sobecká kráva. Vždycky jí šlo jenom o sebe a bratr se jí musel podřizovat. A když se jí přeci jen vzepřel, musela mu hned dát demonstrativně najevo, jakou udělal chybu.

Jak už jsem říkala, z konce jsem nadšená nebyla. Čekala jsem, že se to vyřeší nějak podobně jako v Mediátorovi, ale bohužel. Nehledě na to, že se třeba vůbec nevyřešila ta věc s Řádem. V minulém díle pásli po Aloně, a když ji nedostali a Will na ně udělal bu bu bu, tak se najednou stáhli a už je jako dál nezajímala?

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama