Stacey Kade - Zamilované duše (Mezi nebem a zemí, #2)

8. listopadu 2015 v 13:41 | Illandris |  Stacey Kade
Alona Dareová - bývalá královna školního plesu a současná královna mrtvých - se vrátí ze záhrobí zpátky na tento svět a zjistí, že dělá něco naprosto nečekaného: pracuje. Místo aby se opalovala u bazénu (což byla její obvyklá prázdninová zábava, když byla živá), stará se o jiné zbloudilé duše. Jejím parťákem pro všechno tohle "pomáhání ostatním" je Will Killian: společenský vyděděnec, médium a kluk, na kterém Aloně záleží víc, než by se jí zamlouvalo.

Zamilované duše (Mezi nebem a zemí, #2)Queen of the Dead (A Ghost and the Goth Novel)Překvapilo mě, jak moc mě předchozí díl chytnul a ani tady tomu nebylo jinak. I druhý díl je napsaný poutavě, takže se u toho člověk skvěle baví. Opět tu nebyla nouze o sem tam nějaké akční scény, kupu tajemství a také nějaké nové informace, které byly docela osvěžující. Docela se mi líbilo všechno to kolem Willova otce a řádu. Ukázalo se, že lidé z řádu měli úplně jiné úkoly než by se zdálo a někteří z nich se občas chovali jako fanatici.

Z předchozího dílu už jsem tak nějak tušila, kam se děj bude ubírat, a upřímně jsem z toho moc nadšená nebyla. Když se potom moje domněnky potvrdily, tak jsem byla z knihy lehce otrávená. Pořád mě to bavilo a pořád jsem chtěla vědět, co bude dál, ale prostě se mi nelíbilo to, co se tam s Alonou stalo. To už jsem potom ani moc nechtěla, aby mezi ní a Willem něco bylo, protože to prostě nebyla ona a mě přišlo divné, že se Will dotýká někoho jiného.

Alonu mám už od prvního dílu hodně ráda, obzvlášť její trefné poznámky na ostatní osoby, hlavně Minu. To jsem se kolikrát musela smát.
Will byl taky víceméně v pohodě, jen někdy mě vytáčel tím, jak Aloně nevěřil a byl na ni neustále naštvaný kvůli něčemu, co neudělala schválně. A pak se paktoval s Minou, kterou jsem teda vůbec ráda neměla. Připadala mi jako totální mrcha, které šlo jen o její přijetí do řádu a kvůli tomu šla i přes mrtvoly.

Až na pár věcí se mi ale pokračování líbilo a jsem hodně zvědavá, jak autorka celou tu patálii s Alonou vyřeší.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama