Lauren Oliver - Pandemonium (Delirium, #2)

28. července 2015 v 15:38 | Illandris |  Lauren Oliver
Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.

Pandemonium (Delirium, #2)Pandemonium (Delirium, #2)


První díl téhle dystopické série mě nezaujal tak, jak bych chtěla. Nápad byl sice skvělý, ale celkové provedení docela pokulhávalo. Ve stejném duchu se nese i díl druhý, i když ten je o nějaký ten chlup lepší, díky jisté akčnosti, která mě tak od druhé poloviny knihy opravdu bavila.
Ohledně stylu vyprávění je tu změna. Kapitoly jsou rozděleny na Tehdy a Teď, což mě teda osobně moc nevyhovovalo. Jakmile mě totiž něco zaujalo v kapitole Teď, musela jsem se pak většinou nejdřív prokousat další kapitolou Tehdy, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. Často jsem měla chuť kapitoly Tehdy prostě přeskakovat, protože když už jsem věděla, že se hlavním postavám v Teď vede dobře, bylo už mi celkem fuk, co se v Tehdy dělo.

První polovina knihy mě nijak extra nebavila. Připadalo mi, že jsem jen automaticky obracela stránky, aniž by mě nějak extra vzrušovalo to, co se v knize dělo. Postavy mi byly víceméně ukradené, k nikomu jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah. Oproti prvnímu dílu tu chybí Alex a Hana a upřímně... ani to mě moc nezajímalo. Alex mi připadal takový neslaný nemastný. Hana byla sice asi z celého osazenstva nejzajímavější, což ale neznamenalo, že bych tu teď nad její nepřítomností truchlila.
Co se týče Leny, ani ta si nezískala moje sympatie. Ne že bych ji nesnášela, ale prostě mi byla zase úplně volná.
Novou postavou je tu Julian, kterého jsem ale už z principu moc nemusela, protože jeho přítomnost znamenala opět ohraný milostný trojúhelník, který zřejmě ještě vygraduje ve třetím díle. Nejsem schopná říct, kterému z kluků fandím, protože mi je absolutně jedno, s kým Lena skončí. Ať si je třeba s oběma.

Co se mi naopak líbilo, to byla celá ta záležistost s tajemnými mrchožrouty a útěk tmavými tunely. To mě konečně kniha začala zajímat a docela jsem se při čtení bavila. A některá pozdější zjištění tomu jenom pomohla.
Nemyslím si, že jde o špatnou sérii. Spousta věcí je tam hodně dobrých, jenom by to podle mě chtělo vyměnit všechny postavy a trochu zapracovat na tom světě. Pořád nevím, proč se dostal tam, kde je. Co se stalo, že se lidé rozhodli vymýtit lásku?

 


Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 28. července 2015 v 17:02 | Reagovat

ježíšmrajá... já vyhrála první díl na sraze ve Zlíně, což bylo spojené s nákupem v knihkupectví se slevama, takže mám doma celou sérii už... no, to nikdo nechce vědět, a prostě ji nejsem schopná začít číst

od autorky jsem četla jednu knížku (jedinou z jejich čtyř, co nevlastním :D)

2 Illandris Illandris | Web | 28. července 2015 v 22:24 | Reagovat

[1]: já zase nejsem schopná tu sérii dočíst. Mezi oběma díly jsem měla šílenou prodlevu a jak se znám, mezi druhým a třetím to taky nějaká doba určitě bude. Jinak od autorky jsem četla ještě Chvíle před koncem a to bylo mnohem lepší, než celá tahle série dohromady :-)

3 Luci Luci | E-mail | Web | 4. srpna 2015 v 18:24 | Reagovat

Kniha mě moc nezaujala, ale nevím, čím to je... Možná tím, že říkáš, že jsou ty postavy takový, že jsou ti jejich osudy více méně jedno :( ale jinak máš recenzi pěkně napsanou :)

4 Illandris Illandris | Web | 4. srpna 2015 v 19:23 | Reagovat

[3]: Může to být tím. Já jakmile kolem postav necítím vůbec žádné emoce, anebo nevidím mezi hlavními hrdiny žádnou chemii, tak už mě ta kniha baví daleko méně. A někdy mě nebaví vůbec. Slyšela jsem, že poslední díl téhle série je nejslabší, tak uvidím, kdy se k němu dostanu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama