John Green - Papírová města

14. června 2015 v 15:34 | Illandris |  John Green
Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.

Papírová městaPaper Towns


Od Johna Greena jsem zatím četla Hvězdy a Aljašku. Obě knihy se mi opravdu líbily, takže jsem si řekla, že se pustím do další knihy od tohoto spisovatele. Volba padla na Papírová města, částečně také proto, že se chystá jejich filmová verze. Nakonec to sice nebylo tak dobré, jako ty předchozí knihy, které jsem zmiňovala, ale i tak jsem se u toho docela dobře bavila.

První polovina je skvělá. Ta se mi opravdu líbila hodně, hlavně dobrodružná jízda Quentina a Margo za pomstou. Párkrát jsem se u toho i nahlas zasmála, protože některé věci, které se při tom děly, byly opravdu k popukání.
Skvělá byla i další část, kdy Quentin hledal různé střípky a stopy, aby zjistil, co se s Margo stalo. Připadalo mi to takové lehce detektivní a samozřejmě jsem byla i hrozně zvědavá na to, co Quentin objeví. Bohužel někde zhruba za polovinou se kniha dostala do takové stagnující fáze. Quentin nedělal skoro žádné pokroky a tak nějak celkově to byla trochu nuda. Ke konci se to zlepšilo, nicméně i tak se stalo to, že jsem tam hodně často některé pasáže ani pořádně nečetla, jen jsem je tak přelétla očima. Hlavně to byly asi kapitoly z té několikahodinové závěrečné cesty. Byla jsem tak hrozně napnutá, co ve finále hrdinové objeví, že mi ty kapitoly prostě připadaly zbytečně natahované, proto jsem je víceméně přeskakovala.

Hlavního hrdinu Quentina jsem si docela oblíbila, i když jsem se nemohla ubránit tomu, že kdykoli se někde objevilo jeho jméno, hned jsem si vybavila Quentina Koktu. Zbytek jeho bandy byl taky super, hlavně Ben a ty jeho hlášky. Z toho jsem hodněkrát nemohla.
Pokud jde o Margo, z té jsem měla docela smíšené pocity. Nejprve mi přišla skvělá, zábavná a taková svá, což mám docela ráda. Jenže pak mi začala připadat trochu sobecká a pošahaná takovým tím negativnějším způsobem.

Konec knihy jsem čekala všelijaký, protože už trošku znám Johna a ty jeho bomby. Ale nakonec jsem byla překvapivě docela spokojená. Nedá se říct, že by to byl úplně happy end, ale mě se ten konec prostě líbil.

 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 14. června 2015 v 15:58 | Reagovat

Quentin Kokta přepíše dějiny. :)

2 Enny Enny | Web | 15. června 2015 v 20:47 | Reagovat

Na to, kolik bylo kolem Hvezd humbuku, me osobne nijak extra neoslnily, ale o precteni Paper Towns uvazuju uz hodne dlouho. Ach jo, jeste tak mit na vsehny ty knizky cas. :-D

3 Rainy Rainy | Web | 3. července 2015 v 0:16 | Reagovat

Myslím, že se na Papírová města většina světa dívá podobně - prostě od té knihy všichni očekávají něco strašně moc suprovního a pak jsou "zklamaní".
Já si tuhle fázi odbyla u Hledání Aljašky. Sice jsem tu knížku četla jen jednou, ale vím, že ve mně nějaké bouřlivé emoce nevyvolala. Když se mi tedy do rukou dostaly Papírová města, nečekala jsem od nich vůbec nic... A pak se stalo, že jsem tu knížku šoupla úplně na vrchol. :) Myslím, že mě nakonec celý příběh okouzli více než Hvězdy. Ale tisíc lidí, tisíc chutí. Už se nemůžu dočkat, až mi ji kamarádka vrátí a já se na ni vrhnu po druhé. Třeba obrátím. :) Kdo ví.

4 Tessa Error Tessa Error | E-mail | Web | 23. října 2015 v 22:12 | Reagovat

Tak Paper Towns som aj čítala aj som na tom bola v kine... Kniha bola... Lepšia ako hviezdy. Neviem prečo, ale mám pocit, že každá Greenova kniha je lepšia ako hviezdy :) Je to len môj názor, takže ma zaň nezabite prosím :D
Looking for Alaska som mala radšej ako Paper Towns. To mi prišlo niekedy trochu nudné. Ale niečo, čo na Greenových knihách milujem, sú jeho postavy. Margo. Alaska. Miles. Všetky jeho postavy sú osobité, a na konci sa vždy ukáže, že hocako sme si mysleli, že sú výnimočné, sú v konečnom dôsledku iba ľuďmi.

5 Aaaucesmulp Aaaucesmulp | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 10:44 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama