Cora Carmack - Losing It (Losing It, #1)

24. května 2015 v 20:38 | Illandris |  Cora Carmack
"Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.
V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.
Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!

Losing It (Losing It, #1)Losing It (Losing It, #1)


Už jsem psala mockrát, že tenhle styl knih není zrovna mým neoblíbenějším, ale občas mě něco z té hrozné záplavy, která se sem poslední dobou valí, zaujme. U téhle knihy mě zaujal hlavně ten vztah studentka-učitel. A možná hlavně kvůli tomu jsem si knihu zařadila do svého seznamu knih, které si chci přečíst.

Byla jsem docela mile překvapená, že tentokrát se nekonalo to typické klišé - hrdinové s temnou minulostí, které mi už opravdu leze krkem. Ta absence toho mi přišla osvěžující. Konečně šlo o normální knihu s normálními vztahy a hrdiny, kteří řeší klasické problémy. Velkým plusem je také to, že se děj odehrává na vysoké škole, což je mi věkově daleko bližší.
Přestože v knize tedy to nejohranější klišé chybělo, i tak tam ale těch klišé bylo na mě moc. Máme tu hrdinku, pannu, kterou kluci vůbec nezajímají, i když po ní samozřejmě slintá polovina školy. Jí jsou ale ukradení, až do chvíle, kdy potká Jeho. To se pak objeví bušení srdce, rozklepaná kolena, pocit na zvracení, hormonální bouře... On je samozřejmě naprosto dokonalý. Do baru si chodí číst Shakespeara, má motorku a je absolutně, ale absolutně sexy. Všechny ženské po něm jedou, ale on chce jenom nudnou a upjatou hlavní hrdinku. To, že tam k tomu všemu není ještě ta temná minulost, bylo jedině dobře, protože potom bych už asi u čtení trpěla. Takhle jsem se i přes ty ostatní klišé do knihy začetla a docela mě to i bavilo. Autorka píše lehce a vtipně. Opravdu jsem se párkrát nahlas zasmála.

Hlavní hrdinka Bliss mě nijak zvlášť nezaujala. Připadala mi nezábavná a taková moc uhlazená. Dokonce i když do sebe lila panáky a válela se někde opilá, stejně mi pořád přišla uhlazená. Vypadalo to, jako kdyby tam autorka násilně tyhle scény vrazila, aby Bliss čtenářům nepřipadala tak nudná.
Garrick byl docela fajn, ale mě tak nějak nechával chladnou. Takových hrdinů jsou mraky a zrovna Garrick se mnou nic nedělal.

Celou dobu jsem byla přesvědčená, že dám čtyři hvězdičky, to by ale nesmělo přijít posledních 50 stran, kdy se to zvrhlo do opravdu megaklišé, až jsem nad tím protáčela panenky. Hlavní milostná scéna, na kterou už od začátku asi každý čekal, mi přišla jako vystřižená z Padesáti odstínů. A hrdinové si navíc při ní nezapomněli asi tak 50x říct, že se milují. A úplný konec? To už mi bylo vážně do smíchu. Do tohohle předělu to bylo docela dobré, ale pak to autorka zkazila. Škoda.

 


Komentáře

1 Míša* Míša* | E-mail | Web | 30. května 2015 v 23:25 | Reagovat

Ježíši já jsem tak ráda, že jsem to nedočetla! Jsem to odložila asi po deseti stránkách a vůbec toho nelituju.
Mně to přijde celé takové divné, už jenom ta anotace je hrozně debilní, ta původní obálka tomu taky moc nepomáhá a tvoje recenze to zabila úplně :D Já jsem nad přečtením uvažovala jenom kvůli několika dobrým hodnocení na GR, ale tohle fakt nemám zapotřebí.
Unteachable znáš? Tam je to myslím učitelxstudentka a taky to vypadá dobře :D
Skvělá recenze!

2 Illandris Illandris | Web | 4. června 2015 v 19:45 | Reagovat

[1]: Já se právě nechala strhnout těmi super recenzemi na GR, ve kterých někteří chválili i ten konec, kterej byl teda šílenej. Ale zase jsem úplně nechtěla od čtení odrazovat, přece jenom já mám divnej vkus a většinou se mi nelíbí to, co ostatní žerou. Unteachable neznám, ale určitě se na to podívám. Od dob, co jsem poprvé četla Vampýrskou akademii, mě ty vztahy studentka x učitel zajímají :-)

3 Petervah Petervah | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 12:43 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama