Maggie Stiefvater - Osudný polibek (Havraní bratrstvo #1)

27. dubna 2015 v 22:39 | Illandris |  Maggie Stiefvater
Šestnáctiletá Blue se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Blue se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...


Osudný polibek (Havraní bratrstvo, #1)The Raven Boys (The Raven Cycle, #1)Od Maggie jsem četla skoro všechno, co u nás od ní vyšlo. Série Mrazení se mi opravdu líbila, druhá série Knihy Faerie už byla horší, nicméně mě i tak zajímaly její další knihy. Obecně má Maggie zvláštní styl psaní. Neumím to moc popsat, ale z jejích knih na mě vždycky dýchá jistá snovost a kouzelnost, což bylo hlavně u té vlčí série. Havraní bratrstvo je sice trošku jiné, ale i tak je ten styl hrozně příjemný.

Musím se přiznat, že z anotace a také českého podnázvu to na mě působilo jako něco šíleně klišoidního. Přeci jenom Osudný polibek... to mi přijde jako naprosto tuctový a přiblblý název pro knihu. Nakonec jsem ale udělala dobře, že jsem knize dala šanci a neodsoudila ji, protože byla vážně zajímavá. Nebo spíš taková mile zvláštní. Líbilo se mi všechno ohledně kouzel, čarodějnictví a různých starých legend. Já kdybych byla těmi hrdiny, tak po tom nadpřirozenu hned pátrám taky. Odjakživa mě takové věci fascinují. Jenom nechápu, jak to, že jsem skoro až do konce místo slova geomantické, četla pořád geomagnetické.

V postavách jsem se na začátku ztrácela, protože tu jich na mě bylo vychrleno hrozně moc. V první řadě všechny ty "tetičky" hlavní hrdinky. Než jsem si uvědomila, kdo je kdo, tak to chvilku trvalo. A potom také všichni z havraního bratrstva. Ti se mi neustále pletli a třeba u takového Noaha jsem si pěkně dlouho vůbec nevšimla, že tam vůbec byl.
Ale když to shrnu, tak hlavní hrdinka Lila mi byla docela sympatická. Ne že bych se s ní nějak extra ztotožňovala, ale ničím mi nevadila. Pokud jde o Ganseyho, toho jsem si hned zamilovala. Líbila se mi ta jeho zapálenost do všeho, co bylo nadpřirozené, jak ostatním pomáhal, nebo jak si občas z Lily utahoval. Ti dva by se mi k sobě líbili, bohužel zatím na něj Lila moc nereagovala.
Z dalších postav se mi docela líbil Ronan a potom Noah, který byl tak roztomile stydlivý. Naopak už méně ráda jsem měla Adama, i když mi ho bylo hrozně líto. Ale je to prostě jen zase další romantický a neskutečně hodný trouba, který sice nenaštve, ale to je asi tak všechno.
Koho jsem vůbec ráda neměla, to byl jednoznačně profesor Roup. To byl vážně hajzl na druhou a kapitoly z jeho pohledu mě moc nebavily.

Takže nakonec jsem byla s knihou opravdu spokojená. Na plné hodnocení tomu sice něco chybělo, ale na pokračování se samozřejmě těším. Doufám, že vyjde co nejdřív.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama