Ztracená generace

27. března 2015 v 20:38 | Illandris |  Výkřiky do tmy
Docela mi trvalo ze sebe tento článek vypotit, ale holt s upadající blogosférou (čehož se mimochodem tento článek týká) upadá i moje znalost všeho, co se týká vedení blogu. Když se nad tím tak zamyslím, tak jsem před pár lety s blogem svedla skoro až zázračné věci. Dokonce jsem trošku ovládala i html kódy, zatímco dneska je to pro mě spíš nadávka. Ale teď už dost o mém zaniklém umění. Tenhle článek je hlavně o projektu Ztracená generace, který vznikl úplnou náhodou poté, co si pár blogerek trochu zavzpomínalo na zlaté časy.

Já sama jsem na ty staré, zlaté časy vzpomínala docela často. Na tu éru, kdy všichni psali fanfiction ze světa Harryho Pottera nebo i jiných světů, navštěvovali podobné blogy, komentovali a podporovali autory k dalšímu psaní. Nikdo nepotřeboval být členem Autorského klubu a podobných organizací, aby na jeho blog někdo chodil. Doteď nevím, kde nastal ten zlom, ale najednou to všechno začalo upadat. Oblíbení blogeři své blogy buď zrušili, anebo je nechali ležet ladem, a ti, kteří zbyli, se postupně také začali vytrácet.
Já osobně jsem s psaním povídek začala někdy v 16, možná ještě dřív. Je jasné, že to psaní tehdy prostě nestálo za nic, ale člověka to bavilo, tak psal dál a dál a třeba se i postupně zlepšoval. Hrozně jsem se snažila držet se pořád zuby nehty, ale občas přišlo dlouhé období, kdy mě blog přestal těšit a já uvažovala o zrušení. Vždycky mi to ale přišlo líto, protože není tak lehké jen tak smazat několit let práce. Navíc po těžším období zase na chvíli přišla chuť být aktivní. Můžu říct, že jsem se alespoň trochu snažila, protože mě psaní stále baví, i když si většinu píšu spíš do šuplíku.
A o tom je právě projekt Ztracená generace. Seskupuje blogy a blogery, kteří si pamatují ty hezké časy, nebo i nováčky, kteří by je chtěli společně alespoň trochu vrátit zpátky. Podle mě je to skvělý nápad, dát dohromady lidi, kteří mají společné zájmy. To člověka vždycky podpoří.
Přidat se může kdokoli, kdo vlastní blog a píše, fotí, maluje, tvoří a tak dále. Podmínkou není nic jiného, než si dát do menu tenhle odkaz nebo seznam členů. Když kliknete na tuhle ikonku, můžete se rovnou k projektu přidat.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama