Březen 2015

14. kapitola - Vodopád překvapení

29. března 2015 v 21:33 | Illandris |  Čarovné hvozdy
Čarovné hvozdy
Že já to ale poslední dobou jedu. Je to zvláštní, ale opravdu asi zrovna přišlo období, kdy mě zase blog baví. Snad to vydrží co nejdéle, ale mám něco promyšleno, tak uvidím:)
Jinak ke kapitole, z určitého důvodu je to zatím snad moje nejoblíbenejší kapitola. Psala se úplně sama. Tím sice moje zásoba zase končí, ale doufejme, že brzy přijde inspirace. Mimochodem, kapitola je asi moc dlouhá nebo co, takže mi ji blog odmítl zveřejnit tak, aby byly jednotlivé odstavce oddělené mezerou. Lépe se to čte, ale blog je prostě blog:)


Ztracená generace

27. března 2015 v 20:38 | Illandris |  Výkřiky do tmy
Docela mi trvalo ze sebe tento článek vypotit, ale holt s upadající blogosférou (čehož se mimochodem tento článek týká) upadá i moje znalost všeho, co se týká vedení blogu. Když se nad tím tak zamyslím, tak jsem před pár lety s blogem svedla skoro až zázračné věci. Dokonce jsem trošku ovládala i html kódy, zatímco dneska je to pro mě spíš nadávka. Ale teď už dost o mém zaniklém umění. Tenhle článek je hlavně o projektu Ztracená generace, který vznikl úplnou náhodou poté, co si pár blogerek trochu zavzpomínalo na zlaté časy.Stephen King - Pod Kupolí

17. března 2015 v 21:23 | Illandris |  Stephen King
Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.
Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou - v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

Pod KupolíUnder the Dome

13. kapitola - Za svitu měsíce

7. března 2015 v 16:12 | Illandris |  Čarovné hvozdy
Čarovné hvozdy
Nečekaně brzo další kapitola ke hvozdům. Teď by jich pár mělo odsýpat rychleji než před tím, kdy jsem zveřejňovala jednu zhruba za půl roku. V téhle kapitole se neděje nic tak závratného, spíš se tak připravuje půda pro kapitoly další. Ty už budou co se týče zvratů o něco lepší:) Hlavně abych s tou aktivitou neusnula na vavřínech:)
12. kapitola - Severní země

3. března 2015 v 22:16 | Illandris |  Čarovné hvozdy
Čarovné hvozdy
Ano, ještě jsem to nezabalila, i když jsem si často říkala, jestli mě tenhle blog vlastně vůbec těší. Dlouho jsem po něm ani nevzdechla, dokonce jsem vůbec nevnímala, že ho mám. Měla jsem spoustu starostí se státnicema, který trvaly skoro půl roku, a po státnicích jsem nějak nebyla schopná vrátit se do těch kolejí. Ale byla by škoda blog zrušit, když ho mám už několik let. Pořád píšu, i když už spíš jenom do šuplíku, ale to, co tu mám rozdělané, bych ráda dokončila. Na psaní téhle povídky je vždycky potřeba nějaká inspirace, která nechodí zrovna ve chvíli, kdy bych měla na psaní čas. Kupodivu se ale přece jenom nějaká našla, takže mám v zásobě trochu kapitol dopředu a alespoň rozvrženo, co bude v těch dalších. Postupně je sem všechny naházím, nějak rychleji po sobě, abych to měla z krku.