Richelle Mead - Poslední oběť (Vampýrská Akademie, #6)

3. června 2014 v 15:19 | Illandris |  Richelle Mead
Vražda. Láska. Žárlivost. A nejvyšší oběť.
Rose bude nyní muset bojovat o svůj život a Lissa nastoupit na královský trůn.
Změní se mezi nimi něco? Dimitrij s ní stále nemluví a navíc má Rose nalinkovaný život.
Bude muset učinit poslední velké rozhodnutí.

Poslední oběť (Vampýrská Akademie, #6)Last Sacrifice (Vampire Academy, #6)
Celá VA série na mě udělala obrovský dojem a po dočtení se rázem stala jednou z mých nejoblíbenějších sérií. První věcí, proč si mě získala, je bezpochyby Rose. Není tolik hrdinek, které by mi tak sedly jako je právě Rose. Líbí se mi na ní, že není dokonalá ani nadprůměrně inteligentní, ale je to normální holka z masa a kostí, která má svoje chyby, a se kterou se můžu ztotožnit. A přestože se s ní v některých věcech úplně neshoduju, stejně mi sedla. Možná kvůli tomu, že je mi v něčem podobná. Já taky občas nevím, kdy zavřít pusu.

Další skvělou věcí je svět, který Richelle vymyslela. To společenství Morojů a Dhampýrů, všechny ty předsudky proti mísení ras a potom taky uspořádání politiky a pletichaření. To je prostě hodně dobře provedené, že má člověk hned chuť se v tom světě aspoň na chvilku ocitnout.

Podle mého názoru předchozí dva díly trošku ztratily tím, že v nich chybí prostředí Akademie. Myslela jsem si, že tenhle poslední díl bude stejný, ale nakonec jsem se naštěstí spletla. Tady mi totiž Akademie vůbec nechyběla. Hned od začátku se ocitáme na útěku s oblíbenými hrdiny, zároveň ale vidíme, co se děje na královském dvoře. Líbily se mi pohledy z obou odlišných situací, ve kterých se ale všichni snažili o totéž - očistit jméno Rose a pomoct Lisse, aby ji královští vzali mezi sebe, když to řeknu takhle:) Bavilo mě, jak během skrývání k sobě Rose a Dimitrij znovu nacházeli cestu, bavila mě Sydney, která zase pomalu zahazovala svoje předsudky, a za úplně nejlepší scény považuju všechno kolem Soni a Mikhaila.

Když jsem Poslední oběť četla poprvé, moc jsem si nevšímala společných chvilek Sydney a Adriana, teď jsem se tomu ale nemohla ubránit. Byly to takové maličkosti. Třeba když v pátém díle Sydney při pohledu na Adriana uznala, že je hezký, nebo v šestém, kdy Adrian řekl o Sydney, že je upjatá, a ona zase prohlašovala, že vztah člověka a Moroje je něco naprosto nechutného. To jsem se musela smát, protože jenom pár měsíců nato oba rychle změnili názor.

Abych to shrnula, celá série nepřináší nečekané zvraty, při kterých šokovaně zíráte s otevřenou pusou, ale i tak je prostě poutavá, čtivá, vtipná a hlavně uvěřitelná. Hrdinové se nechovají jak desetiletí, nebrečí při každé příležitosti, neplánují svatby v osmnácti, pijí alkohol, spí spolu, vloupávají se na hlídaná místa, bojují a tisíce dalších věcí. Prostě celá série je moje srdcovka, a protože je tohle už poslední díl, ani nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama