Moira Young - Pustina (Dust Lands, #2)

3. června 2014 v 15:39 | Illandris |  Moira Young
Saba doufala, že se její svět vrátí do normálu poté, co porazila Tontony a zachránila svého bratra Lugha. Všichni teď míří na západ za lepším životem a toužebně očekávaným setkáním s Jackem. Avšak nový, mnohem nebezpečnější nepřítel je na vzestupu a postupně buduje svou vizi nového světa, kde jeho odpůrci nemají co dělat. A jaká je vlastně pravda o Jackovi? Opravdu je tím, za koho se celou dobu vydával? A kam až je Saba ochotna zajít, aby dostala to, co chce?

Pustina (Dust Lands, #2)Rebel Heart (Dust Lands, #2)Překvapilo mě, jak moc se mi líbil první díl. Nic moc jsem o něm nevěděla, ale všichni o tom neustále říkali, že je to skvělé. Tak jsem to zkusila a vážně bylo. Od druhého dílu jsem čekala hodně a taky jsem doufala, že si tím spravím chuť po tom fiasku s Jsem roztříštěná. A naštěstí ani druhý díl nezklamal, protože jsem z něho byla nadšená.

V první řadě mě to hrozně bavilo. Pořád se něco dělo, hrdinové neustále bojovali o svůj život. A to mám ráda. Teď už se mi moc často nestává, že bych nějakou knihu nedokázala odložit, ale tahle série je výjimka. Musela jsem číst pořád dál a dál, protože to bylo neuvěřitelně napínavé. A hlavně taky plné nečekaných zvratů, u kterých jsem jenom zírala s otevřenou pusou. Zvláště ta jedna scéna se mnou zamávala, ale nakonec se mi docela i líbila. Autorka se nebála vybočit z řady milionů stejných knih a vrazila tam tohle. Ale proč ne? Změny jsou občas potřeba.
Potom mě taky moc bavily scény se Slimem, to byla vážně sranda. Měl bezvadné hlášky a to, jak si neustále utahoval ze Saby, bylo vtipné.

Postavy jsem si oblíbila skoro všechny, hlavně samozřejmě Jacka, u kterého mě trochu mrzelo, že se v knize spíše jenom mihl, a taky Sabu. Takové by měly být všechny hrdinky - umět se o sebe postarat, nebulet někde v koutě a umět se ozvat. A Saba přesně taková je, za což si ji prostě nejde neoblíbit.
Dále mě ještě docela zaujal DeMalo, který byl takový zvláštně tajemný a já vlastně doteď nevím, co si o něm mám myslet. Ale je to sympaťák, to se musí nechat.
V minulém díle mi lezla na nervy Emmi, tady to všechno obstarával Lugh. Přišlo mi, že se choval jako protivná ženská. Neustále Sabu za něco peskoval, žárlil, že už nebyl nejdůležitějším mužem jejího života, a pořád by o všem rozhodoval sám. Většinu času jsem měla chuť ho něčím přetáhnout.
Co mi ještě na knize kromě Lugha vadilo, byla ta neinformovanost. Nedozvěděla jsem se vůbec nic o tom dystopickém světě. Jak se to stalo, že se svět dostal do takovéhle fáze? Jak to vypadá mimo Ameriku? Tohle mi prostě chybělo a čekala jsem, že aspoň v tom druhém díle se něco dozvím. Ale zase nic. Tak snad ten třetí v tomhle nezklame, protože to by byla škoda. Zase by šlo jen o tuctovou romanci na pozadí dystopické krajiny, která vůbec není důležitá, protože hlavně že je tam ta romance.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama