Katie McGarry - Překroč svůj stín (Překroč svůj stín, #1)

18. června 2014 v 14:43 | Illandris |  Katie McGarry
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

Překroč svůj stín (Pushing the Limits, #1)Pushing the Limits (Pushing the Limits, #1)Další z knih, kterou všichni vychvalují do nebes, zatímco já ani pomalu nevěděla, o čem to je. Ale samozřejmě jsem podlehla a zařadila si knihu do svého dlouhého seznamu, kde čekala hodně dlouho. A opět jsem se k ní dostala úplnou náhodou, jako ostatně vždycky.

Anotace pro mě nebyla nijak zvlášť lákavá, přeci jenom - slušná holka s temnou minulostí a problémový, potetovaný kluk - to už je dneska šíleně ohrané a prakticky to najdete skoro v každé takové romanci. Naštěstí je ale tahle kniha příkladem toho, že se nemá podle anotace soudit, protože byla vážně skvělá. Na konci jsem dokonce skoro uronila slzu a to se mi u čtení nikdy nestává.
Překroč svůj stín je neskutečně čtivá kniha, která dost hraje na city, ale já jsem to autorce vážně baštila. Kdyby to nemělo pár podstatných much, asi bych s klidem dala plné hodnocení.

Hlavním kamenem úrazu je pro mě hlavní hrdinka. Chápu, že si prošla peklem a na to chování měla trochu právo, ale já prostě takovéhle hrdinky nemám ráda. Takové ty, co se pořád litují, straní se společnosti, chodí zahalené do podivných kousků oblečení, aby z nich náhodou nikdo neviděl ani kousek kůže, a skoro nemluví. Nelíbilo se mi, jak Echo neustále obhajovala svou matku, i když bylo prostě jasné, že se ji matka pokusila zabít. Ale ona pořád, že ji chce vidět, že s ní chce mluvit, že jí všichni pořád jen ubližují... A všechno dávala za vinu Ashley. Jako jo, rozbila rodinu a byla trochu natvrdlá, ale Echo měla ráda a chovala se k ní vždycky hezky. To jsou teda daleko horší nevlastní matky. Já ji měla docela ráda, zatímco Echo se do ní navážela po každém slově, které řekla.

Hlavní mužský hrdina Noah, to už bylo úplně jiné kafe. I když teda osobně vůbec nechápu, co mají všichni na tom tetování. Mě se to prostě nelíbí, ale co. Noah byl super. Hrozně se mi líbil jeho vztah k bráškům, to, jak o ně chtěl bojovat, jak je chránil. To mě úplně dojímalo. Na konci se sice opět zázračně změnil na milujícího, romantického hošíka, ale i tak jsem pro něj prostě měla slabost.

Ani trochu nelituju, že jsem se do knihy pustila. Je sice plná klišé a už od začátku víte, jak to skončí, ale rozhodně vás chytne za srdce.

 


Komentáře

1 Ewil Ewil | Web | 25. února 2015 v 20:37 | Reagovat

Chuchůůů :D tak první věta recenze mě odrovnala, protože přesně tohle jsem cítila, když jsem to četla a nechápala, co na tom všichni mají :D Echo je jenom ufňukaný a drzý spratek, on ani Noah nebyl žádná hvězda, ale rozhodně byl stokrát lepší a měl aspoň nějaký charakter. Občas. Dokud nezačal cukrovat tak, že jsem měla touhu si ten cukrkandl stahovat ze zubů.
Ale souhlasím...celkem se to dalo. Ale nevím jak ty - přečetla by sis to znovu?
Jinak Illandris, moc ti děkuju za komentář na blogu :-) a nechala jsem tam odpověď, přečti si ji a zvaž to. Určitě je šance to dát nějak dohromady :-)

2 Ninsie Ninsie | Web | 3. března 2015 v 22:15 | Reagovat

Illandis, tak jsme s Ewilkou byly dneska hodně aktivní (čti ona vypotila sáhodlouhý článek a já spáchala nějak ten slavný link) a projekt Lost Generation je spuštěn. :) Mrkni případně sem (http://gondorien.blog.cz/1503/projekt-ztracena-generace) a pokud tvůj zájem trvá, určitě se zapoj, budeme rády. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama