Červen 2014

Katie McGarry - Překroč svůj stín (Překroč svůj stín, #1)

18. června 2014 v 14:43 | Illandris |  Katie McGarry
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

Překroč svůj stín (Pushing the Limits, #1)Pushing the Limits (Pushing the Limits, #1)


Maggie Stiefvater - Soužení (Knihy Faerie, #2)

17. června 2014 v 21:20 | Illandris |  Maggie Stiefvater
Na elitní hudební konzervatoři Thornking-Ash se učí všechno možné, ale hra na dudy rozhodně ne. Přesto sem přichází James Morgan, nejtalentovanější dudák široko daleko, aniž sám ví, co tu pohledává. Jeho nejlepší kamarádka a tajná láska Deirdre, s níž se sem přihlásil, se přes léto zamilovala do jiného a oba je vtáhla do světa temných pohádek, kde málem přišli o život.
Jamesovi zůstala jizva na hlavě, zlomené srdce a nevymáchaná pusa, jež přivádí učitele k šílenství. Jenže ani tady na Thornking-Ash se před krutými kouzly neschovají, a tentokrát je to James, komu jednou zčistajasna nastoupí do auta víla a změní jeho život k nepoznání.
Přinese mu Nuala jen další bolest, nebo mu splní nejtajnější přání?

SouženíBallad: A Gathering of Faerie (Books of Faerie, #2)


Moira Young - Pustina (Dust Lands, #2)

3. června 2014 v 15:39 | Illandris |  Moira Young
Saba doufala, že se její svět vrátí do normálu poté, co porazila Tontony a zachránila svého bratra Lugha. Všichni teď míří na západ za lepším životem a toužebně očekávaným setkáním s Jackem. Avšak nový, mnohem nebezpečnější nepřítel je na vzestupu a postupně buduje svou vizi nového světa, kde jeho odpůrci nemají co dělat. A jaká je vlastně pravda o Jackovi? Opravdu je tím, za koho se celou dobu vydával? A kam až je Saba ochotna zajít, aby dostala to, co chce?

Pustina (Dust Lands, #2)Rebel Heart (Dust Lands, #2)


Richelle Mead - Poslední oběť (Vampýrská Akademie, #6)

3. června 2014 v 15:19 | Illandris |  Richelle Mead
Vražda. Láska. Žárlivost. A nejvyšší oběť.
Rose bude nyní muset bojovat o svůj život a Lissa nastoupit na královský trůn.
Změní se mezi nimi něco? Dimitrij s ní stále nemluví a navíc má Rose nalinkovaný život.
Bude muset učinit poslední velké rozhodnutí.

Poslední oběť (Vampýrská Akademie, #6)Last Sacrifice (Vampire Academy, #6)