Richelle Mead - Vampýrská akademie (Vampýrská akademie, #1)

18. února 2014 v 21:45 | Illandris |  Richelle Mead
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Vampýrská akademie (Vampýrská akademie, #1)
Vampire Academy (Vampire Academy, #1)Povrvé jsem se s touhle sérií setkala někde v metru na plakátech, kde bylo napsáno něco jako "Nebaví vás čekat na další díl Stmívání? Přečtěte si Vampýrskou akademii." Říkala jsem si, co to je proboha za blbost, že to potřebuje takovou reklamu? Takže jsem byla přesvědčená o tom, že to číst nebudu.

Ale pak jsem někde zaslechla, že je to docela dobré, většina lidí si to pochvalovala. Takže jsem to přehodnotila a pustila se do čtení. A vážně mě to chytlo, dokonce si troufám říct, že série ve svém žánru patří mezi nejlepší.

Přeci jenom už jsou to nějaké dva roky, co jsem se sérií začala. Normálně si knihy nekupuju, ale tady jsem si řekla, že jednou si koupím celou sérii komplet a přečtu si ji znova. A před pár dny mi konečně knihy dorazily až před branku.

První díl mě neskutečně bavil. Mám hrozně ráda knihy z prostředí nějaké utajené akademie, nejspíš od dob, kdy jsem začala žrát Harryho Pottera. Strašně rychle jsem se ponořila do děje a užívala si život na škole, nudné vyučovací hodiny, mejdany a konflikty mezi studenty. Opět oceňuju, že tady se mluví opravdu o všem a mládež je skutečná a užívá si. Žádní přehnaní slušňáci z jiných knih.

Pokud jde o postavy, tak jak mám obvykle problém s hlavními hrdinkami, tady jsem si ji fakt oblíbila. Rose není žádná tupá fňukna, naopak je vtipná, drsná a s nikým si nebere servítky. Možná ji mám ráda, protože jsme si ve spoustě věcí podobné. Já taky dřív konám než přemýšlím a řeknu hned všechno, co si myslím, což samozřejmě není vždycky dobře.

Další postavou je Rosina nejlepší kámoška Lissa. Spousta lidí ji nemá ráda, mě naopak nijak nevadila. Podle mě se s Rose skvěle doplňovaly. Sice je Lissa přesně její opak, ale právě proto si myslím, že se k sobě skvěle hodí. Rose Lissu podporovala a uklidňovala a Lissa ji naopak zase mírnila. To jejich kamarádství se mi hrozně líbí, jedna pro druhou by udělaly cokoli. Díky tomu jsem Lissu vzala na milost, ačkoli hrdinky jejího typu nemusím. No a nakonec Dimitrij. Tenkrát jsem z něj byla totálně odvařená, ale teď už se na to dívám s odstupem, takže to pobláznění trochu opadlo. Mými favority se stali jiní, například Adrian (těším se, až se pustím do druhého dílu:))

Když to shrnu, tohle je prostě moje srdcovka, kterou bych mohla číst pořád. Přistihla jsem se dokonce, jak se připitoměle směju určitým scénám úplně stejně, jako tenkrát.

 


Komentáře

1 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 19. února 2014 v 19:31 | Reagovat

Tak se po dlouhé době zase hlásím. :) Jsem moc ráda, že to tu tak aktualizuješ, dokonce i já jsem zase začala po té dlouhé pauze, takže jsem ráda, že vidím zase známou duši. :))

Vampýrskou Akademii jsem začala číst, první díl mám za sebou, ale nějak jsem se nedostala k pokračování, což je podle všeho velká škoda.. Těším se tedy na recenzi na další díly, které mě snad navnadí ke čtení. :)

A jak se jinak máš? :)

2 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 21. února 2014 v 16:27 | Reagovat

Vystihla jsi to naprosto přesně. Já se k blogu také po roční pauze vrátila, protože mi to přišlo líto a abych pravdu řekla, celkem mi i chyběl. :))
A jsem ráda, že nejsem jediná, komu se nechce učit, někdy už je to fakt síla! :D

Jinak Hry o trůny jsem ještě neviděla, ale asi mi je můžeš jenom doporučit, co, když netrpělivě čekáš na další.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama