Leden 2014

Kelly Oram - V is for Virgin

27. ledna 2014 v 23:49 | Illandris |  Kelly Oram
Potom, co Val Jensen opustí přítel, protože se rozhodla zůstat pannou až do svatby, se jejich rozchod rychlostí blesku dostane na YouTube, čímž se z Val stane hotová internetová senzace.
Po pár dnech výsměchu spolužáků odstartuje Val obrovskou školní kampaň na podporu jejího rozhodnutí. Vždy zamýšlela vyjádřit svůj názor, ale nikdy nesnila o tom, že se do této diskuze zapojí celý národ.
Jako by nestačilo, že je mezi všemi známá jako "panna Val", ještě ke všemu se její už tak hektický život začne vymykat kontrole, když se drsňák Kyle Hamilton, zpěvák známé rockové skupiny Tralse, rozhodne brát její abstinenci jako osobní výzvu.
Jak má dívka zůstat sama sebou, když tenhle Nejpřitažlivější žijící muž roku dělá všechno proto, aby ji získal?

V is for Virgin by Kelly Oram


10. kapitola - Zloděj

25. ledna 2014 v 19:28 | Illandris |  Čarovné hvozdy
Čarovné hvozdy
Další kapitola ke Hvozdům. Psaní téhle povídky mě zase docela chytlo, takže to najednou jelo jako po drátkách. K tomuhle to vždycky chce nějakou inspiraci a tu mám momentálně velkou, tak bych si snad mohla napsat nějaké kapitoly do pořadí. Teď mi totiž začíná zkouškové, takže ve psaní bude určitě útlum.

Moira Young - Krvavá cesta (Dust Lands, #1)

24. ledna 2014 v 20:22 | Illandris |  Moira Young
Saba žije u Stříbrného jezera - pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi - kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř…

Krvavá cesta (Dust Lands, #1)
Blood Red Road (Dust Lands, #1)


Claudia Gray - Hvězdopravec (Akademie Evernight, #2)

16. ledna 2014 v 20:41 | Illandris |  Claudia Gray
Akademie Evernight: exkluzivní internátní škola pro nejkrásnější a nejnebezpečnější studenty na světě - upíry. Bianca, která se narodila dvěma upírům, odedávna věděla, že jejím osudem je stát se jednou z nich. Ale Bianca se zamiluje do Lucase - lovce, který přísahal, že bude upíry celý život pronásledovat. Když byla na akademii odhalena jeho pravá totožnost, musel uprchnout. I když Bianca a Lucas nemohou být spolu, nechtějí se jeden druhého vzdát. Bianca je ochotná udělat všechno pro to, aby Lucase znovu viděla, i když to znamená tajné střetnutí s lovci upírů z Černého kříže. Bianca však není jediná, kdo něco tají. Když na Evernight vtrhne mocná síla, která Biance zřejmě usiluje o život, dozví se Bianca o sobě šokující pravdu!

Hvězdopravec (Akademie Evernight, #2)
Stargazer (Evernight, #2)


Claudia Gray - Akademie Evernight (Akademie Evernight, #1)

16. ledna 2014 v 20:28 | Illandris |  Claudia Gray
Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.

Akademie Evernight (Akademie Evernight #1)
Evernight (Evernight, #1)


Kendare Blake - Dívka z nočních můr (Anna, #2)

12. ledna 2014 v 19:04 | Illandris |  Kendare Blake
Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího - nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby.
Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.

Dívka z nočních můr (Anna, #2)
Girl of Nightmares (Anna, #2)


Kendare Blake - Anna krví oděná (Anna, #1)

12. ledna 2014 v 18:57 | Illandris |  Kendare Blake
Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Anna krví oděná (Anna, #1)
Anna Dressed in Blood (Anna, #1)


Stephanie Perkins - Lola a kluk od vedle (Polibek pro Annu, #2)

4. ledna 2014 v 23:07 | Illandris |  Stephanie Perkins
Začínající návrhářka Lola Nolanová nevěří na módu… věří v kostýmy. Čím výraznější outfit, čím třpytivější, čím zábavnější, čím divočejší - tím líp. Ale Lola je přes neskutečné modely také hodnou dcerou a kamarádkou s velkými plány do budoucna. Všechno je perfektní (včetně jejího sexy přítele rockera), dokud se do sousedství nevrátí obávaná dvojčata Bellova. Calliope a Cricket. Hlavně Cricket, nadaný vynálezce, který zrovna vystoupil ze stínu vlastní slavné sestry. Cricket, který by se moc rád vrátil do Lolina života. Lola teď dumá, jak se poprat s city ke klukovi od vedle… a vypadá to na dlouho!

Lola a kluk od vedle
Lola and the Boy Next Door (Anna and the French Kiss, #2)


Stephanie Perkins - Polibek pro Annu (Polibek pro Annu, #1)

4. ledna 2014 v 23:00 | Illandris |  Stephanie Perkins
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala.

Polibek pro Annu (Polibek pro Annu, #1)
Anna and the French Kiss (Anna and the French Kiss, #1)